Abych se přiznala, odevzdání magisterské práce jsem oslavila návštěvou opery (ne příliš povedeného Dona Giovanniho), divadla (vynikající Pán s kaméliemi) a veletrhu (Svět knihy). Na posledně jmenovaném místě v Praze–Holešovicích jsem neodolala slevám a nakoupila několik knih; ať už staré uměnovědné stálice (Dějiny krásy a Dějiny ošklivosti od Umberta Eca), nové naděje (Skutečná přítomnost: Středověký obraz mezi ikonou a virtuální realitou od Mileny Bartlové – kniha byla nominována na Magnesiu Literu za Literaturu faktu), tak třeba cestovního průvodce Paříží, kam se ostatně zanedlouho chystáme na muzikologickou exkurzi. O uvedených knihách i o exkurzi v našem časopise ještě uslyšíte.
Co Vám přinášíme v aktuálním čísle? Třeba reportáž Ladislavy Galuskové ze studentské konference oborů Ústavu hudební vědy. Její náplň a průběh můžete porovnat s reportáží Terezy Čechové ze studentské konference semináře Estetiky. Lukáš Václavík přispěl textem o vymezení termínu underground českými teoretiky.
Eva Mikulášková referuje o koncertu folkové skupiny Neřež (po Nerezu s Navarovou – Neřež), který se odehrál v předvečer Dies Academicus. Kritika opery Sen noci svatojánské z pera Terezy Čechové navazuje na obrazové představení inscenace z minulého čísla MUSICOLOGICY.
A v našem Informatoriu přinášíme jako obvykle tipy na kulturní události, tentokrát přelomu května a června.
Inspirativní čtení Vám přeje
Pavlína Sedláčková