Ačkoli autorova tvorba obsahuje různorodé prvky, vše se spojuje pod příkrovem manuální práce, která se stala jejím výchozím bodem. Letfordse účastní mnoha akcí a autorských čtení. Sám přiznává, že „rád recituje své básně pracujícímu publiku a naučil se mnohým básním zpaměti, aby měl možnost věnovat se jejich přednesu opravdu kdekoli“. Básně Williama Letforda nepostrádají melodičnost, i jejich skladba působí sympaticky. Také autorův procítěný přednes dokáže uchvátit. Vnímavý posluchač však jistě zaznamená onen zemitý podtón, který vychází pravděpodobně z autorovy předchozí činnosti a který jej odlišuje od veškeré ostatní básnické tvorby.
Dalším hostem, který přijal pozvání na Měsíc autorského čtení v Brně, je slovenský prozaik Peter Pišťanek. Sám zdůraznil, že „se veřejných akcí účastní velmi zřídka a pozvání přijal kvůli lidem a kvůli atmosféře“. Během večera posluchače seznámil se dvěma úryvky ze své tvorby. První, vtipně a lehce podaná ukázka z knihy Riversof Babylon, se týkala cesty Slováka na fiktivní Džundžu, kde autor popisuje úskalí cestování. Tato část rukopisu byla napsána chytře a energicky, a také autorův přednes napomohl živé zábavě, kterou toto čtení posluchačům zajistilo. Druhá ukázka pocházela z autorovy nové knihy Lokomotívy v daždi (podle níž se natáčí film Rukojemník). Jednalo se o nástin vnímání Vánoc, kde autor umožnil posluchačům proniknout do jeho působivého vnímání světa a originální kombinace výrazné schopnosti abstrakce s konkrétními extrakty autorových názorů, zkušeností a znalostí.
Velkou výhodou této akce byl živý přenos na internetu. Skotský básník William Letford svým příspěvkem vnesl do představ diváků konkrétnější obraz o současné skotské poezii a slovenský romanopisec Peter Pišťanek obveselil duše zúčastněných kultivovanou zábavou i mystickým zamyšlením. Dramaturgicky promyšlený konec festivalu nepochybně pozitivně naladil všechny knihomolné návštěvníky, kteří nyní mohou jen s nadšením očekávat, co jim Měsíc autorského čtení přinese příští rok.