Zuzana Navarová byla poctěna s láskou

Filip Pešta Kritiky 2015

Projekt s názvem Počta Zuzaně Navarové je dílo zkušených muzikantů točících se okolo zpěvačky Kateřiny Reichové. Na prknech brněnského klubu Alterna se rozhodli vzdát poctu legendární české písničkářce a rozdávali lásku po kilech.
Vstupenky mizely jako pára nad hrncem a tak se není čemu divit, že po osmé hodině byl prostor brněnského klubu zaplněn. Hýřící atmosféra studentských let dýchala na všechny světové strany, ať už mezi publikem byli stále studující nebo již dávno vystudovaní.
V momentě, kdy zvukař dokončil poslední nastavení na pultu, zhasla světla a klub zahalila příjemná tma pouze s pódiovým osvětlením. Všichni muzikanti byli připraveni v čele s Kateřinou Reichovou, která si vtipně se zbytkem kapely předávala úvodní slovo a ocenila hojnou účast diváků. Úvodní píseň Kočky vryla do příliš nezasvěcených silný pocit, že navštívit Alternu v tento středeční večer byla skvělá volba. Zasvěcení tančili dle možností prostoru a znalci textů začali pokorně rozezpívávat své hlasivky. Pěvecký projev Kateřiny byl líbezným a upřímným vzkazem do srdcí posluchačů. Vzkazem, který byl s láskou a pokorou zabalen do dokonalé hudební obálky, kterou tvořil nástrojový um kapely. Sama zpěvačka ocenila zapojení publika, jenž už otrkané zpívalo z plných plic.
Po nádherné Naruby a Johanka z parku přišlo hudební zpestření v podobě komorního souboru divadla Kolárka s názvem Dívko! Humor nechyběl ani tentokrát, když Kateřina oznámila, že mužskou část sboru zpívání vlastně ani nebaví. Sborová interpretace písně Kytička, kterou rozepsala Markéta Husková, byla však velmi příjemná.
Ve skladbě Sedávám byla vyzvednuta osobnost Karla Plíhala a po Sambě v dešti si sbor odzpíval ještě své druhé dějství v podobě skladby Deštivý den. Světla na pódiu zářila jako luna, když se Alternou neslo oznámení, že si teď dáme nějakou tu „vypalovačku“. Vzápětí se už všichni dali do pohybu za zvuků písně Já s tebou žít nebudu.
Brněnský klub napjatě očekával vzácného hosta, kterým nebyl nikdo jiný než Iván Gutiérrez, dlouholetý spoluhráč a přítel Zuzany Navarové. Svůj hlas a kytaru přiložil k dílu ve skladbě Toulaví zpěváci a Námořnická. Na závěr zazněla skladba Andělská, též s Gutiérrezovou kytarou a navodila posluchačům pocit, jakoby ji andělé zanesli do nebe přímo do Zuzanina kastlíku. Bouřlivý aplaus si vyžádal dva přídavky v podobě Marie a Posledního valčíku.
Počta Zuzaně Navarové byla poctou radostnou, kvalitní a láskyplnou. Byla intenzivním citovým hudebním zážitkem, jenž se do nitra vryje navždy. Písně Zuzany Navarové byly, jsou a budou obrovským českým hudebním pokladem. A právě v ten středeční večer bylo všem ukázáno jak tento podklad hýčkat a střežit a že láska je přeci jen to nejcennější, co máme.

Počta Zuzaně Navarové, 25. 11. 2015, Alterna, Brno

Kateřina Reichová – zpěv
Radim Přidal – kytara
Petr Smékal – klarinet, saxofon
Ondřej Kaprál – baskytara
Michal Bobek – kytara, trubka, zpěv
Jakub Škrha – perkuse
komorní sbor divadla Kolárka Dívko!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info