Ačkoliv je tedy výstavní prostor mladičký co do délky svého trvání, proběhlo zde již několik výstav. Pravidelně jsou zde prezentována nejen díla z rozsáhlé umělecké sbírky Igora Faita, ale v samostatném prostoru nazvaném MEM i díla mladých umělců. A to jak začínajících, tak i těch, kteří již získali nejedno ocenění a uznání ze strany odborné veřejnosti.
Takovou je například i umělkyně, jejíž nezaměnitelná díla ocenila mimo dalších i porota Ceny Jindřicha Chalupeckého. Unikátní, působivou instalaci Kateřiny Vincourové můžete při návštěvě galerie obdivovat nyní, po dobu trvání letních dní. Křehce působící konstrukce z různých galanterních prvků (zip, guma, kšandy) je protínána a napínána dřevěnými topůrky nebo sklenicí vody. Druhý, drobnější objekt je pak uschován v růžové síťovině připomínající dámské punčošky, která je zavázána žlutou mašlí.
Výstava nese název Zapomenuto v paměti. Prostor jí věnovaný (MEM) navazuje na samotné jádro Fait Gallery, která je určena pravidelným ukázkám děl ze sbírky. Už sám název, Open (v pořadí druhý výstavní počin tohoto druhu), odkazuje k celkové otevřenosti a vstřícnému přístupu galerie. Široká veřejnost zde tak dostává možnost prohlédnout si díla ze soukromé sbírky, v které jsou zastoupeni umělci těch nejzvučnějších jmen od české moderny (Emil Filla, Antonín Procházka, Otto Gutfreund atd.) až po současné žijící klasiky (Karel Malich, Dalibor Chatrný, Václav Boštík a mnozí další). Malichova impozantní struktura s poetickým názvem Vznik mraků/ Bílí mrak je nyní i dominantou vstupního prostoru. Na své si ale přijdou i milovníci fotografie a umění obecně. Vítán je každý, a to od 13.00 do 18.00 ve středu a čtvrtek a v sobotu od dvou hodin do šesti. Vstup je samozřejmě zdarma.
Na závěr je nutné upozornit, že otevřením Fait Gallery na ulici Božetěchova 1 vznikl zároveň i nový výstavní prostor v samém centru moravské metropole s názvem Prewiev. O něm ale zase někdy příště.